نسخه چاپي ارسال به دوست


استاندار کردستان: حرکت نظام آموزشی کشور به سمت تربیت جوانان ماهر و متخصص یک ضرورت است

 اسماعیل زارعی کوشا، استاندار کردستان، در مراسم افتتاحیه نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت در رشته توسعه نرم افزارهای موبایل گفت: امروز بیش از هر زمان دیگری به مهارت آموزی  نیاز داریم و نظام آموزشی ما باید به سمت تربیت جوانان ماهر برود.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان کردستان، آئین افتتاحیه نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت در رشته توسعه نرم افزارهای موبایل، روز یکشنبه، 14 آذر سال جاری، با حضور زارعی کوشا، استاندار کردستان، میمنت آبادی، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و جمعی از مسئولان استانی در کردستان برگزار شد.

استاندار کردستان، موضوع مهم استان و کشور را بحث اشتغال و بیکاری دانست و گفت: فرهنگ پشت میز نشینی از دهه‌های قبل به کشور ما تزریق شده است که باید این عادت اصلاح شود، چرا که ما نیازمند اشتغال مولد  درعرصه‌های مختلف هستیم.

زارعی کوشا، با اشاره به رویکرد جدید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای به مهارت آموزی، گفت: باید به سمت جوان گرایی درهمه عرصه ها برویم، ضمن اینکه روحیه انتقادگری و حقیقت جویی از ویژگی‌های جوانان بوده که ارزشمند است.

وی یکی از مزیت های جوانان  کردستان را پیشگامی در حوزه نرم افزار موبایل دانست و ادامه داد: در همه نقاط کشور، ظرفیت های بسیار ارزشمندی وجود دارد که باید با تمرکز برمزیت‌های نسبی و رقابتی، شاهد شکوفایی و عبوراز نارسایی ها باشیم.

وی بر لزوم کارآمدی در نظام اجرایی کشور تاکید کرد و اظهار داشت: اولویت دولت ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری است، چرا که اقتصاد ما دچار بیماری مزمنی است که به دهه‌های گذشته برمی گردد که یکی از عوامل آن، فشارها و مشکلات بین المللی بوده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع: مسابقات ملی مهارت زمینه شناسایی استعدادهای درخشان و ظرفیت های موجود کشور را فراهم می کند

همچنین دراین مراسم، امیر میمنت آبادی، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: مسابقات ملی مهارت یک رویداد مهارتی و پروژه محور و در سه مرحله شهرستانی، استانی و ملی برگزار می شود که جوانان زیر ۲۱ سال در آن مشارکت می کنند .

میمنت آبادی افزود: برای نخستین بار در دولت سیزدهم این مسابقات در سطح استانی و غیر متمرکز برگزار می شود.

وی تاکید کرد: برای شناسایی استعدادهای درخشان و ظرفیت های موجود برگزاری چنین رویدادی ضروری است زیرا برگزاری این مسابقات می تواند بسیار موثر باشد .

میمنت آبادی در ادامه گفت: جوان گرایی هدف اصلی سازمان است، معرفی آموزش های مهارتی به عموم مردم، فراهم نمودن فرصت رقابت سالم برای جوانان کشور و ایجاد عزم ملی جهت مشارکت حداکثری در برگزاری مسابقات ملی مهارت از جمله اهداف این مسابقات است و برگزاری این مسابقات می تواند به افزایش اعتماد ملی منجر شود.

وی خاطر نشان کرد: بیکاری عامل بسیاری از مشکلات و معضلات کشور است و برای رفع این مشکل باید مهارت افزایی دربین جوانان در اولویت باشد.

 

 


تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٥ آذر ١٤٠٠ | ساعت درج خبر : ١٥:٠٨ | تعداد نمایش خبر : 2117
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: